• Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka. Papież Franciszek w liście na ten dzień m.in. napisał: W tym roku przypada 150. rocznica urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na jednej ze stron swoich Dziejów duszy pisze ona: „Ach! Teraz pojmuję, że doskonała miłość bliźniego polega na tym, by znosić błędy innych, nie dziwić się wcale ich słabościom, budować się nawet najdrobniejszymi aktami cnót, które u nich postrzegamy. Przede wszystkim jednak zrozumiałem, że miłość bliźniego nie powinna pozostawać zamknięta w głębi serca. «Nikt, powiedział Jezus, nie zapala pochodni, by ją wsadzić pod korzec, ale stawia ją na świeczniku, aby oświecała WSZYSTKICH, którzy są w domu». Zdaje mi się, że ta pochodnia wyobraża miłość bliźniego, która winna oświecać, rozweselać, nie tylko moich najdroższych, ale WSZYSTKICH, którzy są w domu, nie wyłączając nikogo”.
  • W sobotę 25.11 w Świątyni Opatrzności Bożej o godzinie 10:00 rozpocznie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. W programie m.in: koncert ewangelizacyjny zespołu Siewcy Lednicy i adoracja. O godzinie 12:00 Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Zainteresowanych młodych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Można dojechać samodzielnie, organizujemy też wspólny przejazd komunikacją miejską – zbiórka o godz. 8:45 przed naszym kościołem.
  • W niedzielę 26.11 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a o 11:30 podczas Mszy świętej będzie miało miejsce przyjęcie kandydatów do grona ministrantów oraz promocja ministrantów na wyższe stopnie. Serdecznie zapraszamy chłopców – uczniów szkoły podstawowej i starszych do włączenia się do służby liturgicznej.
  • Wczoraj na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie odbył się Międzynarodowy Festiwal “Varsovia cantat”. Obok chórów z Łotwy, Czech, Estonii i Polski wystąpił też nasz Chór Parafialny.
  • W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się XX Jubileuszowe Spotkanie Chóralne. Uczestniczyć będzie 17 chórów. Przegląd rozpocznie się o godz. 16:00, a zakończy się mszą o 18:30.
  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w środę św. Cecylii, w piątek Męczenników wietnamskich, w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. W „Gościu Niedzielnym” kilka artykułów przedstawiających znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Garwoła, Jan Kowalski. Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i naszych parafian polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…