• Dziś w całym Kościele obchodzony jest V Światowy Dzień Ubogich. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło „Ubogich zawsze macie u siebie”.  Jak tłumaczy papież Franciszek w orędziu na V Światowy Dzień Ubogich – obecność ubogich wśród nas jest ciągła, ale nie może doprowadzić do przyzwyczajenia, które staje się obojętnością, lecz powinna zaangażować nas do bezwarunkowego dzielenia się życiem. Biedni nie są osobami „zewnętrznymi” dla wspólnoty, ale są braćmi i siostrami, z którymi dzieli się cierpienie po to, by przynieść ulgę w ich ciężkiej sytuacji oraz ich marginalizacji, ażeby została im przywrócona utracona godność, a także po to, by zabezpieczyć im konieczne włączenie społeczne – pisze papież. w tegorocznym dniu Ubogich ogarniamy szczególną troską Liban. Możemy przyjść z pomocą temu umęczonemu narodowi składając ofiarę do puszki na stoliku – przy prasie religijnej.
  • Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary na pomoc dla ubogich z naszej parafialnej wspólnoty. W ich imieniu wyrażamy słowa wdzięczności, wszystkim, którzy systematycznie przychodzą im z pomocą.
  • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w salce w plebanii.
  • W ubiegła niedzielę zebraliśmy 3 700 złotych na pomoc „na granicy”. Środki zostały przesłane do Caritasu w Białymstoku. W odpowiedzi poinformowano nas, że pieniądze te posłużą między innymi na zakup koców termicznych, środków medycznych dla rodzin w ośrodku i na wsparcie terapeutyczne rodzin przygranicznych, straży granicznej i ich rodzin. Dziękujemy za tę pomoc.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć Księdza ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który wygłosi Słowo Boże i przeprowadzi kwestę na budowę kościoła w Młochowie.
  • Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej w kaplicy.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Konarska i Marian Korzyński, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.