• W najbliższy czwartek 11 listopada świętujemy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar odzyskanej niepodległości. Jesteśmy wdzięczni względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Niech ten uroczysty dzień będzie jednocześnie uświadomieniem sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Na drodze codziennego zdobywania wolności niezwykle ważne są troska o ład moralny w przestrzeni publicznej, rodzina i Kościół. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do naszej świątyni na godz. 18.30.
  • Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą sobotę 13 listopada: o godz. 17.30 różaniec w intencjach dziękczynno – błagalnych i Msza św. w tych intencjach o godz. 18.30.
  • Dodatkowa Msza św. dzisiaj o godz. 16.00, na którą zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  • W liturgii  tego tygodnia wspominamy– w środę św. Leon Wielkiego, w czwartek św. Marcina z Tours w piątek  św. Jozafata w sobotę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
  • Spotkanie biblijne planowane na najbliższą środę odbędzie się tydzień później.
  • Zwracamy się z kolejną prośbą tym razem chodzi  o pomoc dla imigrantów, którzy przekroczyli naszą granicę i znajdują się w potrzebie. Nawiązaliśmy kontakt z Caritasem w Białymstoku, który przychodzi im z konkretną pomocą. Wiemy dobrze jak wiele emocji i różnych opinii wywołuje sytuacja na granicy z Białorusią. Pomijając wszelkie polityczne spory chcemy chociaż minimalnie pomóc tym ludziom. W całkowitej wolności, na miarę naszych możliwości możemy złożyć ofiarę na ten cel do puszki obok prasy religijnej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Bożena Bolek, Helena Kozłowska, Halina Wąsik, Czesława Jaworska i Czesław Domurat, zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.