• Dzisiaj dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
 • Tydzień temu pożegnaliśmy ks. Leszka, a dzisiaj witamy ks. Janusza Figurskiego, który został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy ks. Januszowi, aby ogarnięty naszą modlitwą i życzliwością czuł się dobrze pośród nas i owocnie podjął posługę pasterską w naszej
 • Witamy i ogarniamy naszą modlitwą diakona naszego Seminarium Łukasza Krymela, który będziemy w tym roku w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską.
 • W środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w latach 1939 – 1945. Msza św. w intencji poległych podczas wojny zostanie odprawiona w naszym kościele  o godz. 18.30.
 • W tym dniu rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  Przed pójściem do szkoły spotykamy się w kościele na Mszy św.:
  Szkoła Podstawowa:
  – klasy IV – VI godz. 8.00,
  – klasy II – III godz. 9.00;
  – klasy I będą miały rozpoczęcie w szkole wspólną modlitwą i błogosławieństwem na nowy rok szkolny.
  Uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i ze szkół średnich
  zapraszamy do kościoła na Mszę św. wieczorną 18.30 (spowiedź od godz. 17.30).
  Przypominamy, że katecheza w szkole ma prowadzić do czynnego udziału dzieci i młodzieży w życiu religijnym Kościoła. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i przystępowanie do sakramentów świętych winny stanowić główną troskę rodziców w wychowaniu religijnym swoich dzieci. Bardzo liczymy na ścisłą współpracę rodziców z duszpasterstwem w naszej parafii.
 • Za dwa tygodnie 12 września uroczystość beatyfikacji ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. Za tydzień podamy dokładne informacje o porządku Mszy św. w godzinach południowych.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca spotkanie Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00. I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź 15 minut wcześniej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
 • Za tydzień będziemy gościć ks. Piotra Buka, który po śmierci ks. Franciszka Rząsy przejął odpowiedzialność za różne dzieła pomocy potrzebującym, między innymi niepełnosprawnych. Będziemy mogli wesprzeć materialne budowę domu dla niepełnosprawnych.
 • W najbliższą sobotę 4 września jest organizowany wyjazd do Torunia na „Dziękczynienie w rodzinie”. Wyjazd sprzed kościoła w Zalesiu Dolnym o godz. 5.00 rano. Można się zapisywać u organizatorów. Informacje wraz numerem telefony na tablicy ogłoszeń.
 • Prasa religijna do nabycia. Książki o Kardynale Stefanie Wyszyńskim i Matce Elżbiecie Czackiej.

Na dzień dzisiejszy i nowy tydzień życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.