• Jutro obchodzimy 78  rocznicę wybuchu Postania Warszawskiego.  W naszych modlitwach polecamy poległych Powstańców i ludność Warszawy. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest szczególnym czasem pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych w naszej Ojczyźnie – dlatego po raz kolejny jesteśmy zachęcani do zachowania abstynencji od spożywania alkoholu w tym miesiącu.  „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło w obecnym roku inspiruje nas i mobilizuje do pracy w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin. W świetle tego przesłania podejmujemy temat reklamy alkoholu, wszechobecnej w naszym życiu publicznym. Jest to poważny problem, który wymaga natychmiastowego rozwiązania.”
 • We wtorek 2 sierpnia można uzyskać w kościołach parafialnych odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, stan łaski lub sakramentalna spowiedź i przystąpienie do komunii św., modlitwa wg. intencji Ojca św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu..
 • W tym tygodniu:
  – pierwszy czwartek miesiąca , modlitwy w intencji kapłanów- Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – o godz. 18.00.
  – pierwszy piątek miesiąca, chorych odwiedzimy przed południem, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.40 i od 17.30 przed Mszą św. wieczorną.
  – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu matki Bożej o godz. 17.30.
 • W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: jutro św. Alfonsa Luguoriego w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w sobotę święto Przemienia Pańskiego.
 • Warszawska Pielgrzymka Piesza, pod hasłem „Stworzył ich i posłał” wyruszy 6 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę odbędą się w dniach 3 i 4 sierpnia w kancelarii parafialnej przy kościele św. Anny w Piasecznie w godzinach 12.00 – 20.00. Spotkanie organizacyjne dzisiaj  o godz. 16.00 w domu parafialnym w parafii św. Anny w Piasecznie.
 • Jest organizowany wyjazd do Torunia na XVI – te „Dziękczynienie w rodzinie”. Wyjazd sprzed kościoła w Zalesiu Dolnym 6 sierpnia o godz. 5.00 rano. Zapisy u organizatorów: nr telefonu na tablicy ogłoszeń.
 • Zachęcamy do lektury prasy religijnej

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Irena Nowak i Mirosław Wyżykowski, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia.