• W najbliższy czwartek 15 sierpnia  przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej – dziękujemy Bogu za pierwsze plony tegorocznych zbiorów i modlimy się o sprzyjającą  pogodę dla rolników i dla całej naszej Ojczyny, by nas Pan chronił przed klęskami suszy i powodzi. Msze św. będą oprawiane jak według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone zioła i kwiaty.
  • Także w tym dniu obchodzić będziemy 99 rocznicę bitwy Warszawskiej – cudu nad Wisłą – dziękujemy za wolność naszej Ojczyzny i prosimy, byśmy z tej daniny krwi naszych ojców czerpali mądrość do budowania Polski sprawiedliwej, w której będą szanowane godność i prawa każdego człowieka.
  • Tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca nasza Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na ten cel.
  • Serdecznie witamy Siostrę Bogusławę Gos, która podejmie zadania apostolskie, które pełniła Siostra Monika: odwiedzanie osób starszych i chorych z naszej parafii oraz współpracę z Grupą Charytatywną i z naszym parafialnym Caritasem. Siostrze Bogusławie życzymy, aby Bóg użyczał jej wiele łask i sił do owocnego  pełnienia powierzonych zadań i ogarniamy jej osobę naszą modlitwą.
  • Kolejne nabożeństwo Fatimskie w najbliższy wtorek 13 sierpnia. Rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Msza św., podczas, której będzie także modlić się w intencji śp. ks. Kanonika Ireneusza Jędryszka. Kartki z intencjami dziękczynno – błagalnymi możemy składać do puszki przy prasie religijnej.
  • Parafia w Pieczyskach zaprasza serdecznie na  uroczystą Mszę Świętą odpustową w czwartek 15 sierpnia o godz. 12.00.
  • W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w środę św. Maksymiliana Kolbego, w sobotę św. Jacka.
  • Jest organizowana jednodniowa  pielgrzymka na Jasną Górę w 50 rocznicę Ruchu Pomocników Matki Kościoła – wyjazd 26 sierpnia o godz. 6.00. Chętnych na pielgrzymkę prosimy o zapisy w zakrystii.
  • Zachędamy do lektury prasy religijnej – do Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta.

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.