• W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek bł. Czesława, w czwartek św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi.
  • Za tydzień  w ostatnią niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00
  • Zachęcamy do zainteresowania się nowymi tygodnikami i miesięcznikami religijnymi.
  • Jak wiemy polscy misjonarze pracują obecnie prawie w 100 krajach świata. Niezbędne w ich pracy są środki transportu, które  zapewniają im docieranie do odległych stacji misyjnych, do transportu osób chorych i słabych, a w razie konfliktów zapewniają możliwość ewakuacji. Środki na ten cel gromadzi   Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. W Polsce organizuje ona co roku Akcję św. Krzysztof. Akcja ta jest prośbą do użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za szczęśliwą i bezwypadkową jazdę złożyli  ofiarę w wysokości 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki przy prasie religijnej. Można przy okazji zabrać folder.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Zofia Rogula i Teresa Wachnik, zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.