• Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00.
 • W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Postania Warszawskiego. W naszych modlitwach polecamy poległych Powstańców i ludność Warszawy. Pamiętamy, że miesiąc sierpień jest szczególnym czasem pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych w naszej Ojczyźnie – dlatego po raz kolejny jesteśmy zachęcani do zachowania abstynencji od spożywania alkoholu. Razem z Ks. Biskupem Tadeuszem Bronakowskim, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości przypominamy w tegorocznym apelu: „Dzieci są naszym najcenniejszym skarbem. Od ich wychowania i rozwoju zależy przyszłość Kościoła i Polski. W obecnych czasach dzieci są jednak szczególnie zagrożone negatywnymi zjawiskami społecznymi. Wśród najgroźniejszych są uzależnienia: od alkoholu, narkotyków, pornografii, hazardu, komputera, internetu”. Niech nasze świadectwo trzeźwości będzie pomocą w wychowaniu młodego pokolenia.
 • W najbliższy piątek 2 sierpnia można uzyskać w kościołach parafialnych odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki:
  – pobożne nawiedzenie kościoła
  – odmówienie w nim Modlitwy pańskiej oraz Wyznania Wiary
  – sakramentalna spowiedź i przystąpienie do komunii św.
  – modlitwa wg. intencji Ojca św.
  – wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 • Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę dla Grupy VIII w parafii św. Anny w Piasecznie w dniach 3 sierpnia od g. 12 – 18 i 4 sierpnia g. od 14.00 do 20.00 w Domu Parafialnym . Informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
 • W tym tygodniu: pierwszy piątek i sobota miesiąca, chorych odwiedzimy przed południem. Przypominamy o dodatkowej Mszy św. w piątek o godz. 15.00, spowiedź od 14.45. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
 • W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: w poniedziałek sw. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli i w czwartek św. Alfonsa Liguoriego.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasa religijną
 • Pragniemy poinformować, że Siostra Monika zostaje skierowana przez swoich przełożonych na nową placówkę. Dziękujemy Siostrze za ofiarną posługę wśród chorych i w naszym Caritasie. Życzymy Jej obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w nowych zadaniach jakie zostaną jej powierzone.

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy naszym Parafianom i Gościom  wiele Bożego pokoju i  opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.