• W najbliższy wtorek 24 maja w naszej parafii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych jest to dzień odpustu. Przygotowanie duchowe, któremu przewodniczy ks. Mieczysław Nowak rozpoczynamy dzisiaj. Ksiądz Mieczysław wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych. Po Mszy o godzinie 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy świętej.
  Przygotowanie duchowe: afisze wywieszone na tablicach ogłoszeń
  poniedziałek  i wtorek –  Msze św. z kazaniem  godz. 7.00, 10.00 i 18.30
  Adoracja Najświętszego Sakramentu  przez cały dzień.
  24 maj – dzień odpustu uroczysta  Msza św.  godz.18.30 poprzedzona będzie nabożeństwem majowym. Po Mszy świętej  procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne do czynnego udziału w procesji.
 • W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Msze Święte, będziemy modlić się za wszystkie nasze mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 • W piątek, 27 maja, podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. Pamiętamy jak często uczył nas miłości do Matki Bożej i szacunku wobec każdego człowieka.
 • Także w sobotę 28 maja odbędą się święcenia kapłańskie. Ogarniamy modlitwą kandydatów do kapłaństwa – wśród nich diakona Łukasza – którzy rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami
 • Za tydzień jak w każdą ostatnią niedziele miesiąca za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 z udziałem Wspólnot Różańcowych.
 • Dzisiaj ma miejsce beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki dwóch dzieł: Żywego Różańca i Rozkrzewiania Wiary. Na stoliku przy prasie religijnej jest do nabycia książeczka poświęcona jej osobie i dziełom, które stworzyła.
 • Jeszcze możemy się zapisywać na pielgrzymkę do Płocka i Czerwińska
 • Od przyszłej niedzieli do końca wakacji musimy się liczyć z utrudnieniami w parkowaniu samochodów w pobliżu kościoła z powodu remontu ulic Polskiego Państwa Podziemnego oraz Modrzewiowej.
 • Od czerwca Msza św. w sobotę wieczorem będzie odprawiana z według porządku liturgicznego sobotniego. a nie jak do tej pory z niedzieli.

Naszym Gościom i Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i polecamy opiece  Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.