• Adoracja Najświętszego sakramentu dzisiaj od godz. 17.30.
  • W najbliższą sobotę we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy  XXVI Światowy Dzień Chorego, ustanowionego przez św. Jana Pawła II. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (19, 26-27). „ Te słowa Pana rzucają głębokie światło na tajemnicę krzyża. Nie jest on beznadziejną tragedią, ale miejscem, gdzie Jezus ukazuje swoją chwałę i przekazuje swoją ostatnią wolę miłości, która staje się konstytutywną zasadą wspólnoty chrześcijańskiej i życia każdego ucznia.”W naszej parafii  spotkanie z osobami chorymi i starszymi organizujemy w sobotę 10 lutego. Początek o godz. 10.00. Po  modlitwie i Mszy św. w kościele wspólne świętowanie w salce w plebanii. Zapraszamy wszystkie osoby starsze i chore, o ile stan zdrowia będzie pozwalał, do udziału w tej uroczystości. Prośba do osób z najbliższego otoczenia, także sąsiadów o umożliwienie dotarcia do kościoła tym, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnym świętowaniu. Zaproszenia można otrzymać przy stoliku Caritas. Tam również możemy otrzymać informację o przekazaniu 1 % podatku dochodowego na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Możemy także przekazać 1 % podatku na rzecz naszego parafialnego Caritas przez wpisanie w odpowiednią rubrykę tytułu naszej parafii. Wzory ogólne i dla emerytów i rencistów możemy otrzymać również przy tym stoliku.
  • Przypominamy, że przymiarka strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 14.00 w salce w plebanii.
  • Przypominamy, że rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do sakramentu małżeństwa – kurs przedmałżeński – pierwsze spotkanie za tydzień 11 lutego  o godz. 17. 00 w salce w plebanii.
  • Prasa religijna do nabycia. Nowe tygodniki i miesięcznik:

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Gabryel Marian Fortuński, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.