• W ostatnią niedzielę stycznia, czyli dzisiaj obchodzimy  68. Światowy Dzień Trędowatych. Jak co roku jest on zachętą do modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy ofiarną pracą niosą pomoc najbiedniejszym z biednych. Przy prasie religijnej jest puszka, do której możemy złożyć ofiarę na pomoc trędowatym.
  • W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego . Dodatkowe Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 17.00. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone gromnice. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego  poświęcony osobom które swoje życie poświęciły Panu Bogu. „Konsekracja” to szczególne oddanie się człowieka na służbę Bogu poprzez złożenie ślubów w zakonie, instytucie życia konsekrowanego bądź instytucie świeckim. Dziękujemy Bogu za wszystkich zakonników i zakonnice osoby, które zdecydowały się pójść drogą życia konsekrowanego a w sposób szczególny za  Siostry Pasjonistki i za Siostry Pasterzanki mieszkające na terenie parafii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów – Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – godz. 18.00. Pierwszy piątek – chorych odwiedzimy przed południem – dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Spowiedź od 14.45. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30.
  • Spotkanie Wspólnot Różańcowych dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.
  • Za tydzień spotkanie z klasą III „A” na Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. rozdanie książeczek do nabożeństwa i sprawy organizacyjne dotyczące I Komunii św.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Andrzej Pieniążek, którego polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki matki Bożej Wspomożycielki Wiernych