• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w imię Boże rekolekcyjne ćwiczenia wielkopostne, które poprowadzi ks. Wojciech Niemotko.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W PARAFII ZALESIE DOLNE  13  – 17  MARCA 2021 ROKU
Sobota:
Msza św. z nauką rekolekcyjną godz. 18:30

Niedziela:
Msze św. z nauką rekolekcyjną:
– godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00,  16:00, 18:30

Poniedziałek-Środa:
Msze św. z nauką rekolekcyjną:
dorośli : 7:00, (8:00 bez nauki), 10:00, 18:30, 20:00

Spowiedź w niedzielę przed Mszą św., poniedziałek, wtorek, środa, w zasadzi przez cały dzień z przerwą od 13:00 do 15:00.

Rekolekcje są szczególnym czasem łaski, kiedy możemy głębiej zastanowić się nad swoim życiem. Obdarowani słowem Bożym i łaską sakramentów będziemy mogli odnowić i umocnić swoje życie duchowe. Módlmy się za naszego rekolekcjonistę ks. Wojciecha i za siebie nawzajem, abyśmy owocnie przeżyli ten rekolekcyjny czas.

Przeżywamy rekolekcje w czasie pandemii. Prosimy zachować przepisy sanitarne: zakrywamy nos i usta maseczką, przy wejściu dezynfekujemy ręce i zachowujemy odległość między sobą.

  • Obchodzimy dzisiaj ósmą rocznicę wyboru Ojca św. Franciszka na stolicę Piotrową. Ogarniamy Ojca św. naszą modlitwą w jego pasterskiej posłudze całemu Kościołowi
  • Gorzkie Żale dzisiaj o godz.17:45, Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17:30 dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:00- po Mszy św. wieczornej.
  • W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez codzienną nowennę przed Mszą św. wieczorną. Z racji na Rok św. Józefa ks. Kardynał Kazimierz Nycz ustanowił jubileuszowe kościoły stacyjne. W naszym dekanacie tym kościołem jest kościół św. Józefa w Józefosławiu.
  • Grupa Charytatywna jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przyjmuje ofiary na pomoc dla osób ubogich, w tym miesiącu zostaną z tych ofiar zostaną przygotowane dla nich świąteczne paczki. Można także zaopatrzyć się w świece na stół wielkanocny.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

Życzymy owocnego przeżywania rekolekcji wielkopostnych i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień.