• W najbliższą niedzielę  Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Tradycyjnie możemy w Wigilię zachować post.
    Przypominamy, że wigilia w tym roku przypada w niedzielę i jesteśmy zobowiązani w tym dniu – tak jak w każdą niedzielę – do uczestnictwa we Mszy św. Msza św.  o północy zwana „Pasterką” przypada w dniu następnym, w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia. Dlatego prosimy tak planować dzień wigilijny, aby uczestniczyć podczas którejś z  Mszy św. przed południem.
  • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii. Możemy jeszcze nabywać świece wigilijne.
  • Trwa  zainicjowana przez zespól naszych parafianek akcja  „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Przypominamy, że  cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi Siostra Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Możesz być aniołem – zachęcamy do zatrzymania się przy stoisku i zainteresowanie.
  • W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje. Dziękujemy Bogu za ten czas odnowy duchowej. Wszystkim, którzy nie byli jeszcze u świątecznej spowiedzi przypominamy, że spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Ponadto spowiadać będziemy w czwartek i piątek i w sobotę od godz. 17.00. Prosimy o przyjście w miarę możliwości jak najwcześniej, aby tworzyć zbyt długiej kolejki przed Mszą św..
  • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła w najbliższą środę o godz. 16.30.
  • Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej  na świątecznie spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu Sióstr przy ulicy Jasnej 2 w Zalesiu Dolnym.
  • Prosimy o zainteresowanie prasą religijną. Do tygodnika „Niedziela” dołączony jest dodatek.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krzysztof Gołębiewski i Zygmunt Polesiak, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy naszym parafianom i wszystkim gościom  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.