- Wczoraj odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia Związku Chórów Kościelnych. Pan Paweł nasz organista i dwie chórzystki zostali uhonorowani specjalnymi odznaczeniami. Serdecznie gratulujemy i przy tej okazji zapraszamy do dołączenia do naszego Chóru. Próby w każdy wtorek i czwartek o 19:15 w sali parafialnej.
- Dziś ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć materialnie „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II, czyli stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
- Dzisiaj o 19:30 w sali parafialnej będzie pierwsze spotkanie grupy formacyjnej Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy młodzież z pierwszych dwóch klas szkoły średniej na to spotkanie.
- Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Papież Franciszek zaprasza tego dnia do modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.
- Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.00 (a w środy o 17:45 połączone z nabożeństwem do Patronki Parafii). Nabożeństwa dla dzieci i młodych we wtorki i piątki o godz. 17.30.
- Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. O 17:30 Nabożeństwo i Różaniec Fatimski. Msza o 18:30 w zamawianych intencjach przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Intencje dziękczynno– błagalne można podawać w zakrystii.
- Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na pomoc powodzianom. Zebraliśmy 32 783 zł. Jedna trzecia została przekazana do Caritas Polska, która koordynuje pomoc w imieniu całego Kościoła w Polsce. Dzięki pozostałym funduszom docieramy z bezpośrednią pomocą do potrzebujących w Radochowie.
- Przypominamy o możliwości przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych. Można zapisać się w zakrystii, lub w kancelarii, czy też mailowo lub telefonicznie.
- Parafialne PKP, czyli Parafialne Koło Pielgrzymkowe zaprasza na ostatnią w tym roku Pielgrzymkę. 19 października udamy się na Jasną Górę. Najpierw zatrzymamy się w nowopowstałym sanktuarium św. o. Pio w Siedlcu na Górce Przeprośnej. Tam Msza święta, modlitwy w obecności relikwii świętego stygmatyka i Droga Krzyżowa. Następnie udamy się na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. Nawiedzimy cudowny Obraz Jasnogórskiej Pani. Będzie czas na indywidualną modlitwę, rozmyślanie i zwiedzanie. Wyjazd z parkingu przy kościele o 5.00, a planowany powrót ok. godz.: 22.00. Zabieramy ze sobą suchy prowiant. Koszt pielgrzymki 200 złotych. Zapisy od dzisiaj.
- Dnia 7 października zostanie powołana Rada Parafialna i Ekonomiczna.
- W jej skład wchodzą od wielu lat zaangażowani parafianie, jak i osoby z grup parafialnych. Serdecznie dziękujemy za gotowość do jeszcze aktywniejszej służby w Parafii: naszemu organiście Panu Pawłowi Gindzie, a także Pawłowi Wiśniewskiemu, Sławomirowi Krzoskowi, Romanowi Skrzypczakowi, Anecie Żurawskiej, Annie Kubickiej, Magdalenie Strus, Mariuszowi Osialowi i Stefanowi Spernackiemu.
- Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną, a obok na stolikach można pobrać kartki na tegoroczne wypominki. Przyjmujemy na „wypominki” w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii. Prosimy nie wrzucać kartek do puszki za prasę. Przypominamy naszą coroczną prośbę: wpisujemy imiona osób najbliższych lub zmarłych w ostatnim czasie, natomiast staramy się wpisywać zmarłych z całej rodziny np. Kowalskich, już bez wymieniania ich imion. Wypominki tzw. jednorazowe, to te które odczytywane są tylko raz 1 listopada podczas procesji o 17:30. Miesięczne będziemy czytać systematycznie od 2 listopada do końca miesiąca przed każdą Mszą świętą w dni powszednie, a w niedzielę przed Mszą świętą odprawianą o godz.: 7.00 i 8.30. Wypominki roczne odczytywane w pierwszą niedzielę miesiąca przed mszą o 8:30, która odprawiana jest w intencji naszych zmarłych.
- Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych Parafian: Ireneusza Zajączkowskiego, Barbarę Marczak i Teresę Grzyb… Wieczny odpoczynek…

