• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Zakonnego.
  • Dzisiaj Parafialny Caritas zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących parafian.
  • Wczoraj natomiast odbyło się uroczyste błogosławieństwo Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, a z naszej parafii do tego grona dołączył Pan Przemysław.
  • We wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, dlatego szczególnie zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 17.30. Msza o 18:30 odprawiana jest w zamawianych intencjach.
  • W środę 14 maja święto Macieja Apostoła. Tego dnia o godz. 19.00, w archikatedrze warszawskiej, zostanie odprawiona Msza, na której będzie posługiwał nasz chór. W tym roku mija 500 lat obecności Krucyfiksu Baryczkowskiego w archikatedrze i w ramach Jubileuszu na ten dzień są zaproszeni przedstawiciele grup i wspólnot z naszej parafii oraz wszyscy wierni świeccy.
  • W piątek Uroczystość św. Andrzeja Boboli Patrona Polski i naszej archidiecezji. Tego dnia, jak w każdy 16 dzień miesiąca, po wieczornej mszy litania do św. Jana Pawła II i możliwość oddania czci relikwiom Świętego Papieża.
  • Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii I Komunię św. podczas Mszy świętych o godz.  10.00, 11.30 i 13.00. Prosimy naszych parafian niezwiązanych osobiście z tą uroczystością, aby zechcieli przyjść na Mszę św. o innej godzinie, zostawiając miejsce dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Módlmy się w intencji dzieci i ich rodziców.
  • W tym roku zamiast Festynu Parafialnego z okazji Dnia Dziecka „Dziecięce Świętowanie”. 1 czerwca po mszy o 10:00 koncert scholi w plenerze i dodatkowe atrakcje. Wszystkich chętnych do współtworzenia i pomocy przy świętowaniu prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.
  • Nasze PKP, czyli Parafialne Koło Pielgrzymkowe zaprasza 31 maja na Pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych.
  • W planie Sanktuaria Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach, Pani Jazłowieckiej w Szymanowie i Niepokalanej w Niepokalanowie. Koszt 100 zł., a zapisy od dzisiaj w z zakrystii.
  • Ksiądz Arcybiskup Adrian pragnie skierować pamiątkowe błogosławieństwo dla małżeństw przeżywających swoje rocznice 25 i 50 lecie, a także kolejne 55, 60- lecie i następne. Jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii możemy podać swoje dane, aby otrzymać list i okolicznościowe błogosławieństwo od Pasterza naszej Archidiecezji. Wręczenie błogosławieństw w Uroczystość Najświętszej Trójcy 15 VI na mszy o 10:00.
  • Na prośbę parafian dzisiaj dodatkowe „Informacje Gospodarcze”, co udało się zrobić w ostatnich tygodniach. Zdjęcia i opis są dodatkowo umieszczone w gablocie przy ogrodzeniu.
    – Zakończyliśmy czyszczenie całego ogrodzenia wokół kościoła.
    – Systematycznie naprawiamy kostkę podniesioną przez korzenie.
    – Kontynuujemy czyszczenie kostki wokół kościoła.
    – W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie zapychały się rury. Zrobiono komputerowy przegląd kanalizacji. Zostały oznaczone miejsca, gdzie rury były uszkodzone i zarośnięte korzeniami. Następnie wymieniliśmy uszkodzone elementy.
    – Niestety także na plebanii mieliśmy awarię systemu grzewczego, a woda z uszkodzonej rurki zalała kuchnię i jadalnię. Rozkuto część podłogi nad kuchnią i udało się zlokalizować awarię. Obecnie trwają prace naprawcze, a remont kuchni musimy odłożyć na czas wakacji.
    – W zeszłym tygodniu, oczyszczono część stropu drewnianego wewnątrz kościoła.
  • Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.