• Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w niedziele i w dni powszednie o godz. 18.00. Dzisiaj też kończy się liturgiczny czas wielkanocny. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i komunii św. Za udział w śpiewie publicznym hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź możemy zyskać odpust zupełny.
  • Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też kapłanów wyświęconych w dniu wczorajszym. Modlitwy w intencji kapłanów Misja św. Teresy od dzieciątka Jezus podczas nabożeństwa czerwcowego.
  • Pierwszy piątek miesiąca; chorych odwiedzimy przed południem. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.40.  – W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Stosownie do  przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego ogłaszamy, że nasz parafianin Mikołaj Rafał Derentowicz, syn Pawła i Urszuli przyjmie 10 czerwca święcenia diakonatu, dzieląc się tą radosną nowiną prosimy o modlitwę w intencjach Mikołaja.
  • Porządek mszy św. dzisiaj jak w ostatnich tygodniach: dodatkowe Msze św. o godz. 9.20, 10.40 i o 16.00, na która zapraszamy Wspólnoty Różańcowe. W związku ze złagodzeniem ograniczeń dotyczących kultu religijnego nie będziemy transmitować Mszy św. drogą internetową i od przyszłej niedzieli powracamy do stałego porządku Mszy św. poza jednym wyjątkiem, będzie Msza św. o godz. 16.00 do końca czerwca.
  • Wspieramy rodzinę z Syrii, która na skutek działań wojennych znalazła się w trudnej sytuacji – do puszki na stoliku można złożyć ofiarę.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Zofia Szałas i Józefa Ziółkowska; zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.