• Dziś w całym Kościele obchodzony jest VI Światowy Dzień Ubogich. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło «Chrystus Jezus […] dla was stał się ubogim» (por. 2 Kor 8, 9). Tymi słowami Apostoł Paweł zwraca się do pierwszych chrześcijan w Koryncie, aby utwierdzić ich działania solidarnościowe na rzecz potrzebujących braci. Światowy Dzień Ubogich również w tym roku staje się na nowo swego rodzaju pozytywną prowokacją, która ma nam pomóc w refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w tym obecnym momencie dziejowym… W tegorocznym dniu Ubogich, który przeżywany jednocześnie jako XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym ogarniamy szczególną troską Ukrainę. Możemy przyjść z pomocą temu umęczonemu wojną narodowi składając ofiarę do puszki na stoliku –przy prasie religijnej.
  • Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary na pomoc dla ubogich z naszej parafialnej wspólnoty. W ich imieniu wyrażamy słowa wdzięczności, wszystkim, którzy systematycznie przychodzą im z pomocą. W dniu wczorajszym Grupa Charytatywna przygotowała agapę dla ubogich. Dziękuję naszej Grupie Charytatywnej z S. Małgorzatą za zorganizowanie spotkania z ubogimi.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Będziemy  gościć Księdza  ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Będziemy mogli wesprzeć ich działalność misjonarską.
  • Spotkanie biblijne w środę  16 listopada po Mszy św. wieczornej w kaplicy.
  • Spotkanie autorskie z poezją Tomasza Wolbosa (ks. Józefa Dziekońskiego) odbędzie się w bibliotece Szkoły Podstawowej jutro 14 listopada o godz. 19.00.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest ostatnia płyta z nagraniem Pisma św.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Łuczyński i  Xawier Franz, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.