Jak może większość z nas już słyszała, ojciec święty Franciszek zwołał w całym Kościele synod. Głównym zadaniem tego synodu jest wypracowanie szerszego sposobu komunikacji wewnątrz Kościoła. Dlatego też do udziału w synodzie papież zaprosił wszystkich wiernych. Tego rodzaju synod ma miejsce po raz pierwszy w historii. Pierwszy etap synodu będzie odbywał się w parafiach całego świata. Każdy z nas jest zachęcany do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Może to przybierać różne formy. W naszej parafii zapraszam osoby zainteresowane udziałem w synodzie na mszę świętą w następną niedzielę na godzinę 16:00. Swoje opinie będziemy mogli zgłaszać jako wspólnoty parafialne, ale również każdy indywidulanie w swoim imieniu. Nasze postulaty zostaną później zebrane i w łączności z całym dekanatem przekazane do diecezji. Więcej informacji przekażemy przy okazji wspomnianej mszy świętej. Ale już teraz pytania synodalne można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej: https://zalesiedolne.pl/synod/

Ponadto, środowiska i osoby, które chciałyby zabrać głos na tym etapie, będą mogły skorzystać ze specjalnej strony internetowej, która została w tym celu uruchomiona przez Archidiecezję Warszawską. Będzie można nawiązać tą drogą kontakt z osobami do tego wyznaczonymi przez biskupa. Adres tej strony jest łatwy do zapamiętania: synod.mkw.pl

  • Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po mszach św. o godz. 8.30 i 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Sercu pana Jezusa.
  • Za tydzień rozpoczynamy adwent. Msze św. roratnie będą odprawiane codziennie o godz. 6.45, czyli 15 minut wcześniej niż zwykle, aby dzieci mogły spokojnie zdążyć do szkoły.
  • Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • Dzisiaj obchodzi swoje imieniny ks. Janusz Figurski nasz wikary a w czwartek we  wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, imieniny naszej Siostry Katarzyny. Naszym Solenizantom składamy najlepsze życzenia i ogarniamy naszą modlitwą.
  • Za tydzień –  w I niedzielę adwentu  – nasi sąsiedzi z Warsztatów Terapii Zajęciowej zapraszają na kiermasz przedświąteczny, będziemy mogli wesprzeć materialne ich tak bardzo ważną i potrzebną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych..
  • Pragniemy poinformować, że zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane środki finansowe będą przeznaczone na misje. Ze stolika obok prasy religijnej można zabrać ulotki z bardziej szczegółowymi informacjami. Zebrane elektrośmieci można będzie przywieść na podwórko przed plebanią od 2 do 3 grudnia.
  • Prosimy o zainteresowanie prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Kurek, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

 Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.