• W dniu wczorajszym –  tak jak w ubiegłych latach – odbył się w naszej świątyni XVIII Koncert Chórów Kościelnych. 19 Chórów zaprezentowało przygotowane przez siebie utwory. Z tej okazji dziękujemy naszemu Chórowi Liturgicznemu za zaangażowanie i pomoc nam wszystkim w przeżywaniu Mszy św. i różnych uroczystości. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy na ręce p. Pawła naszego organisty.
  • Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Te słowa psalmu są niesamowicie aktualne i wyrażają głęboką prawdę, którą wiara wpisuje w serce najbiedniejszych…. napisał papież Franciszek w liście na Dzień Ubogiego. Z racji Dnia Ubogiego zorganizowana została w naszej parafii pielgrzymka z ubogimi do Niepokalanowa. Dziękujemy naszej Grupie Charytatywnej z ks. Leszkiem i Siostrą Bogusławą i wszystkim, którzy pomagali w różny sposób w organizowaniu tego dnia.
  • Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej i wszystkich chętnych na spotkanie dzisiaj  o godz.15.00  w domu Sióstr w Zalesiu Dolnym  ul. Jasna 2.
  • W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca – dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Grzegorza Burdyński ze Zgromadzenia Księży Marianów, który duszpasterzuje w Kazachstanie   (Karaganda) od 10 lat. Księżą Marianie prowadzą parafię gdzie do dziś mieszkają potomkowie Polaków. Będziemy mogli wesprzeć materialnie ich pasterką posługę w tym ubogim kraju.
  • Spotkanie biblijne jutro o godz. 19.15
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Zachęcamy do zainteresowania nowym tygodnikiem „Przewodnik katolicki”

W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Elżbieta Górska i Stanisława Koper, zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.