• W najbliższy piątek 11 listopada świętujemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar odzyskanej niepodległości. Jesteśmy wdzięczni względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Niech ten uroczysty dzień będzie jednocześnie uświadomieniem sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Na drodze codziennego zdobywania wolności niezwykle ważne są troska o ład moralny w przestrzeni publicznej, rodzina i Kościół. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do naszej świątyni na godz. 18.30.
    – Mając na względzie, że Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, przypada w tym roku w piątek – wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej ks. Kardynał Kazimierz Nycz udziela  dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zaleca, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
  • Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą niedzielę 13 listopada: o godz. 17.30 różaniec w intencjach dziękczynno – błagalnych i Msza św. w tych intencjach o godz. 18.30.
  • Rodziców i dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.00. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  • W liturgii  tego tygodnia wspominamy: w czwartek św. Leona Wielkiego, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę  św. Jozafata
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Sawicki, Cecylia Miernecka, Józef Adamczyk, Krystyna Chyłkiewicz i Stanisław Marczewski; zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.