• Dzisiaj świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar odzyskanej niepodległości. Jesteśmy wdzięczni względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali.   Niech ten uroczysty dzień będzie jednocześnie uświadomieniem sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Na drodze codziennego zdobywania wolności niezwykle ważne są troska o ład moralny w przestrzeni publicznej, rodzina i Kościół. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, a także o wszystkich, którzy wiele poświęcili, aby dzisiaj Polacy mogli żyć w wolnej Polsce.
  • Nabożeństwo Fatimskie we wtorek, o godz. 17.30 różaniec w intencjach dziękczynno – błagalnych i Msza św. w tych intencjach o godz. 18.30.
  • W najbliższą sobotę  tak jak w ubiegłych latach odbędzie się w naszej świątyni  XVII Koncert Chórów Kościelnych. Rozpoczynamy od przeglądu poszczególnych Chórów o godz. 16.00!!! Na zakończenie uroczysta Msza św. o godz. 18.30 z udziałem zaproszonych Chórów.  Zapraszamy!!!
  • Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Bóg zapłać za każdy gest solidarności z ubogimi.
  • Za tydzień w XXXIII niedzielę zwykłą, cały Kościół będzie obchodził II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Biedak zawołał i Pan go usłyszał.  W naszej parafii organizujemy wyjazd z ubogimi do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Warszawie.
  • Za tydzień będziemy gościć ks. Aleksandra z parafii Mir na Białorusi, który wygłosi Słowo Boże. Będziemy mogli wesprzeć materialnie jego posługę duszpasterską na tamtym terenie.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności Zdzisław Kurmanowski, którego ogarniamy naszą modlitwą Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.