• W zeszłą niedzielę odbył się pierwszy Areopag Parafialny, po mszy o 10 odbyło się spotkanie z Parafianami, którzy pragną włączyć się aktywnie w życie i funkcjonowanie Parafii. Oprócz aktualnych spraw duszpasterskich podjęliśmy tematy: “Niedzielnej mszy świętej w sobotni wieczór”. Większe rozwinięcie mediów parafialnych, czy też wprowadzenia Nabożeństwa do Patronki Parafii. Jeśli ktoś chciałby wyrazić swoje zdanie prosimy o kontakt z proboszczem – osobisty, mailowy lub listowny, można wrzucić list do puszki, gdzie zazwyczaj zostawiamy należność za gazety. Jeśli ktoś miałby pomysł jak pozyskać fundusze na renowację drewnianej dzwonnicy także prosimy o kontakt. Możliwe, że ktoś ma doświadczenie pisania projektów do gminy, czy projektów społecznych.
  • Na pewno zauważyliśmy prace prowadzone w Grocie Fatimskiej. Puste wnętrze było zasłonięte papierem i zasłonami, które coraz bardziej nabierały wilgoci. Choć nie była to priorytetowa inwestycja, to podjęta została z ofiar złożonych na tegoroczne wypominki. Nie było to ogłaszane wcześniej, by ofiary składane na wypominki były darem modlitwy za zmarłych, a nie zbiórką na remont. Dlatego tym bardziej dziękujemy i cieszymy się z prowadzonych prac. Także serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na misje, a zebraliśmy 5237 złotych.
  • Dziś o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, a 11 listopada w Święto Niepodległości, w Świątyni Opatrzności koncert i uroczysta Msza. Szczegóły na Plakacie.
  • Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest nasz dom”. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Szczegóły na plakatach oraz na ulotkach.
  • W niedzielę 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Z tej okazji siostra Małgorzata wczoraj zorganizowała obiad i spotkanie z ubogimi. A przyszłą niedzielę możemy wesprzeć działalność Parafialnego Caritasu.
  • W liturgii wspominamy: w czwartek rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Może nie być to takie oczywiste, ale nie Bazylika na Watykanie lecz na Lateranie jest kościołem katedralnym Papieża. Stąd też to uroczyste wspomnienie liturgiczne. W sobotę wspominamy św. Marcina z Tours.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Jest nowy numer Listu do Pani, Misyjnych Dróg, czy czasopism dla dzieci. W Niedzieli m.in. o wyjątkowej osobie zmarłej Wandzie Półtawskiej.
  • W minionym tygodniu do wieczności odeszła Bogdana Jazdowska – Rajchert wieloletnia katechetka, której Msza pogrzebowa odprawiona będzie w środę o 13. Polecamy Bogu zmarłą i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.