• Dodatkowa Msza św. dzisiaj o godz. 16.00 z udziałem Wspólnot Różańcowych.
 • Przypomnienie ogłoszenie z ubiegłego tygodnia: jutro w wigilię Wszystkich Świętych 31 października jest planowany wieczór ze świętymi. Rozpoczniemy Mszą świętą podczas której zostaną wprowadzone relikwie nowych błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. Po Mszy św. adoracyjna modlitwa uwielbienia. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian, niech to czuwanie będzie wyrazem naszej wiary, oraz pomocą do rozbudzenie gorliwości w zdobywaniu świętości pośród codziennego życia. Kandydaci do bierzmowania   (obydwie grupy) są  zobowiązani do uczestnictwa w tym modlitewnym czuwaniu.
 • We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.  Nieszpory żałobne wokół kościoła połączone z czytaniem wypominków  o godz. 17.30.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
  Od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
  Od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  .
  Konieczne są nadto zwykłe warunki odpustu czyli:
  Stan łaski uświęcającej, w razie potrzeby spowiedź. Spowiedź nie musi mieć miejsca w tym samym dniu, w którym zyskujemy odpust. Po jednej spowiedzi można zyskać wiele odpustów.
  Komunia święta.
  Modlitwa  w intencji jaką  wyznacza Ojciec św. Wystarczy mieć intencję modlitwy w łączności z papieżem np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”.
  Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Nie trzeba się zastanawiać, czy ten warunek spełniony, czy nie. To Bóg wie. Ważne jest szczere pragnienie całkowitego odwrócenia się od grzechu.
 • Przyjmujemy na wypominki w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Msza św. zbiorowa za zmarłych zgłoszonych w wypominkach miesięcznych odprawiana jest w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedziele o godz. 8.30. Modlitewne czytanie imion zmarłych rozpoczynamy 15 minut przed Mszą św.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji kapłanów Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00, I piątek chorych odwiedzimy przed południem, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.45. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
 • Za tydzień 6 listopada rodziców i dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
 • Siostry Felicjanki dziękują za ofiary złożone na hospicjum.
 • Jest organizowana pielgrzymka do ziemi świętej. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.
 • Przypomnienie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania (grupa starsza klasy ponadpodstawowe) spotkanie dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Seremak, Paweł Dobosz i Maria Jazowiecka; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantów i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.