• Dodatkowa Msza św. dzisiaj o godz. 16.00.
 • Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.  Nieszpory żałobne wokół kościoła połączone z czytaniem wypominków  o godz. 17.30.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
  Od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
  – Penitencjaria Apostolska, w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. możliwość uzyskania odpustów zupełnych za wiernych zmarłych: za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 • Przyjmujemy na wypominki w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Msza św. zbiorowa za zmarłych zgłoszonych w wypominkach miesięcznych odprawiana jest w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedziele o godz. 8.30. Modlitewne czytanie imion zmarłych rozpoczynamy 15 minut przed Mszą św.
 • W tym tygodniu przypada:
  I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji kapłanów Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00,
  I piątek chorych odwiedzimy przed południem, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.45.
  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
 • Za tydzień 7 listopada rodziców i dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
 • Prośba o pomoc dla Stasia! Dziesięciomiesięcznego Stasia czeka skomplikowane leczenie raka oczu, które odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. W imieniu rodziców, którzy mieszkają w Henrykowie-Uroczu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy będą zechcą przyjść z pomocą materialną. Puszka obok prasy religijnej
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijna.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności sp. Halina Wąsik, którą polecamy w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantów i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.