• Jutro przypada 39 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II. dziękujemy Bogu za dar naszego wielkiego Rodaka i modlimy się, abyśmy czerpali mądrość i siłę z jego nauczania i świadectwa życia.  
  • W czwartek 19 października przypada w  33 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odbędzie się dzisiaj uroczysta Msza św. o godz.18.00. w piątek obchodzimy wspomnienie św. Jana Kantego, w sobotę błogosławionego Jakuba Strzemię.
  • Przyjmujemy na „wypominki” w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii. Kartki są wyłożone na stoliku obok prasy religijnej, można je składać w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w ciągu tygodnia.
  • Warsztat Terapii Zajęciowej organizuje dzisiaj Miasteczko integracyjne i serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzenia Ośrodka. Można zapoznać się z pracą osób niepełnosprawnych i nabyć produkty wykonane w pracowniach i skosztować domowych wypieków. Wokół kościoła odbywa się zbiórka, dochód przeznaczony pomoc w działalności Ośrodka.
  • W środę święto św. Łukasza Ewangelisty dzień  modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym dniu także przeżywamy X Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi. Ojciec św. Franciszek zaapelował o podjęcie zdecydowanych wysiłków, by wykorzenić tę zbrodnię i niewybaczalną hańbę. Handel ludźmi to między innymi wykorzystywanie innych osób do niewolnictwa, prostytucji, pracy przymusowej czy handlu organami. Szacuje się, że w Polsce rocznie ofiarami handlarzy ludzi – pada ok. 15.000 osób. A na całym świecie rocznie: 1,2 mln osób.
  • Spotkanie Grupy Pomocników Matki Kościoła we wtorek o godz. 17.00 w salce w plebanii.
  • Podczas ostatniej niedzieli zebraliśmy 8100 zł  w ramiach Dnia Papieskiego na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Jaworek, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy wiele dobra i Bożego pokoju, oraz opieki Matki Bożej.