• Dzisiaj Przeżywamy 23 Dzień Papieski: obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. W poprzednią niedzielę obszernie omawialiśmy słowa Papieża Polaka o Cywilizacji życia. Dziś możemy się włączyć w dzieło budowy „żywego pomnika Jana Pawła II” – tzn. fundowanie stypendiów młodzieży zdolnej, ale ubogiej – składając ofiary do specjalnych puszek przed kościołem.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.00. Nabożeństwa dla dzieci i młodych w środy i piątki o godz. 17.30.
 • W związku z odbywającą się w Rzymie, w dniach 4 – 29 października Pierwszą Sesją Synodalną, Przewodniczący Episkopatu Polski, Arcybiskup Gądecki zwrócił się z prośbą wiernych Kościoła w Polsce o podjęcie modlitwy w intencji synodu. Serdecznie prosimy o dołączenie tej intencji do naszych codziennych modlitw.
 • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła odbędzie się najbliższy wtorek o godz.16.30 w salce na plebanii.
 • Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do 1 Komunii w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 9 w salce parafialnej.
 • Za tydzień podobnie jak w zeszłym roku będziemy mogli nabyć Ewangelie na nowy rok. Serdecznie zapraszamy do codziennej lektury Ewangelii opatrzonej rozważaniem.
 • Przyjmujemy na „wypominki” w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii. Wypominki tzw. jednorazowe, to te które odczytywane są przez oktawę wszystkich świętych, czyli do 8 listopada, a msza w ich intencji będzie odprawiona 1 i 2 o 18:30. Msza poprzedzona będzie procesją z odczytywaniem wypominek, która rozpocznie się o godz. 18:00. Natomiast Wypominki roczne odczytywane będą od końca oktawy do końca listopada, a także w pierwszą niedzielę miesiąca przed mszą o 8:30, która odprawiana jest w intencji naszych zmarłych.
 • W tym tygodniu liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II, a także imieniny Siostry Jadwigi posługującej w Zakrystii oraz Siostry Małgorzaty posługującej w parafialnym Caritasie. Niech święci Patronowie wypraszają potrzebne łaski,
  – we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego,
  – w środę św. Łukasza patrona Służby Zdrowia,
  – w czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszko, jest to rocznica Jego męczeńskiej śmierci. Prośmy o rychłą kanonizację ks. Jerzego,
  – w piątek św. Jana Kantego.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą, gdzie znajdziemy liczne artykuły poświęcone św. Janowi Pawłowi II.

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień i dla wszystkich solenizantów życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.