• Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00
  • W piątek 1 października rozpoczynamy  nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci na różaniec o godz. 17.30 (od poniedziałku do piątku). Dla dorosłych nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.00.
  • W Kościele obchodzimy dzisiaj 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  „Jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość” – te słowa znajdujemy w ogłoszonym dziś orędziu Papieża na 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jego temat brzmi: „Ku stale rosnącemu «my»”. Ojciec św. zauważa, że..” ta perspektywa była od początku obecna w stwórczym planie Boga. Ona również ukaże się w całej pełni na końcu czasów, kiedy Bóg będzie wszystkim we wszystkich. W centrum pomiędzy „my”  na początku a „my” na końcu znajduje się tajemnica Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał, „aby wszyscy stanowili jedno” (J 17, 21), czyli byli jednym wielkim my.”
  • W tym tygodniu przypada I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.45. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego za tydzień 3 października  o godz. 17.00 w salce w plebanii
  • Za tydzień będziemy gościć ks. Krzysztofa Pazio marianina. Ks. Krzyszto pracuje  w Kamerunie. Wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć jego posługę duszpasterską na tamtejszej misji.
  • Za tydzień także spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się di I Komunii św. na Mszy św. o godz. 16.00.
  • W liturgii tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Wincentego Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w  piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Janina Jabłońska, którą polecamy w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia a naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego  tygodnia pod opieką Matki Bożej.