• Grupa dzieci z naszej Szkoły Podstawowej przystąpi dzisiaj do I Komunii świętej o godz. 13.00. Prosimy naszych parafian, którzy zwykle przychodzą na mszę św. na godz. 13.00, aby dzisiaj, wyjątkowo wybrali inną godzinę zostawiając miejsce dla uczestników I Komunii św.
  • Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00
  • W czwartek 1 października rozpoczynamy  nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci na różaniec o godz. 17.30 (od poniedziałku do piątku). Dla dorosłych nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.00.
  • W Kościele obchodzimy dzisiaj 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka, które zawarł w swoim orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, chcemy zwrócić uwagę na dramat osób przesiedlonych wewnętrznie. Aby skutecznie pomóc uchodźcom Ojciec Święty zaproponował w swoim orędziu dostępne każdemu rozwiązania, które ujął w pary słów: “znać żeby zrozumieć; zbliżyć się aby służyć; słuchać, żeby się pojednać; dzielić się, żeby się rozwijać; angażować, żeby promować; współpracować żeby budować”
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji kapłanów Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus podczas nabożeństwa różańcowego, I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.45. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego za tydzień 4 października  o godz. 17.00 w salce w plebanii
  • W liturgii tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Wacława, jest 28 dzień miesiąca na Mszy św. wieczornej modlitwy o owocne przygotowanie do beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego,  we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w  czwartek wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Feliks Dusza, którego polecamy w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia a naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego  tygodnia pod opieką Matki Bożej.