• Dzisiaj rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny. To czas modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Za tydzień więcej uwagi poświęcimy Apostołom Ewangelii i Miłosierdzia. A po mszach będzie zbierana do puszek ofiara na cele misyjne. Natomiast dziś pragniemy Bogu oddać co Boskie. Dlatego serdecznie zapraszamy do poznawania Boga przez codzienną lekturę Ewangelii. Po mszy będzie można nabyć Ewangelię na nowy rok.
 • Także dziś w Kościele Seminaryjnym rozpoczął się kurs przygotowujący do pełnienia posługi lektora w Parafii. Opiekunem kursu jest diecezjalny duszpasterz lektorów – ks. prałat Wiesław Kądziela. W kursie uczestniczy pięciu naszych ministrantów. Polecamy ich w naszych modlitwach aby był to piękny czas pogłębiania ducha liturgii.
 • PKP, czyli Parafialne Koło Pielgrzymkowe, wczoraj pielgrzymowało do Lichenia. Dziękujemy ks. Januszowi za zorganizowanie i prowadzenie wyjazdu, a przede wszystkim pielgrzymom za modlitwę w naszych intencjach.
 • Za tydzień 29 października zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godzinie 11:30. Podczas Mszy Świętej zostaną wprowadzone relikwie Świętych. Wszystkie dzieci zachęcamy do zaprezentowania poprzez strój wybranego świętego np.: św. Jana Pawła, św. siostry Faustyny, czy innych. Po mszy świętej zapraszamy dzieci na „Bal Świętych” w salce na plebanii. Odbędą się tam zabawy i konkursy np; na najładniejszy strój Świętego, na największą wiedzę o wybranym, czy prezentowanym Świętym. To radosne wydarzenie koordynuje siostra Jadwiga, więc w razie pytań, pomysłów, czy chęci pomocy prosimy o kontakt z Siostrą.
 • Rada Parafialna w momencie przyjścia nowego Proboszcza jest automatycznie rozwiązywana. Ks. Proboszcz nim powoła nową radę pragnie zaprosić na Areopag Parafialny. Jest to otwarte forum, gdzie każdy jest mile widziany, a szczególnie Ci którzy troszczą się o naszą Parafię. Najbliższe spotkanie w kościele za tydzień po mszy o 10:00.​
 • 29. października o godzinie 16:00 siostra Jadwiga zaprasza na spotkanie Młodzieżowej Grupy Biblijnej w salce na plebanii.
 • 31. października po mszy świętej wieczornej planowane jest czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych. Szczególnie zapraszamy na nie kandydatów do bierzmowania.
 • Przyjmujemy na „wypominki” w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii.
 • Dzisiejsze wypominki, są kontynuacją starożytnych dyptyków. Przede wszystkim są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona
  zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.
 • W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16:00
 • W sobotę w liturgii wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. To dzień imienin ks. Tadeusza, któremu już dziś składamy serdeczne życzenia, potrzebnych łask, zdrowia i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.