• Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  • Dzisiaj Przeżywamy Dzień Papieski: pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia. Możemy się włączyć w dzieło budowy „żywego pomnika Jana Pawła II” – tzn. fundowanie stypendiów młodzieży zdolnej, ale ubogiej – składając ofiary do specjalnych puszek przed kościołem
  • Przyjmujemy na „wypominki” w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii.
  • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła odbędzie się najbliższy wtorek o godz.16.30 w salce w plebanii.
  • Wszystkich pielgrzymów, którzy się zapisali do Częstochowy zapraszamy do zakrystii w celu dopełnienia formalności. Wyjazd sprzed kościoła w sobotę 22 października o godz. 7.00. Jest  jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy.
  • W tym tygodniu liturgii wspominamy: we wtorek św. Łukasza patrona Służby Zdrowia, w środę bł. ks. Jerzego Popiełuszko,  w czwartek św. Jana Kantego, w sobotę św. Jana Pawła II.
  • Prasa religijna do nabycia. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z nagranie kolejne

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Małecka i Waldemar Olejniczak: zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy wiele dobra i Bożego pokoju, oraz opieki Matki Bożej. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.