• Jutro przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Matki Róży Czackiej i Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Bogu za dar tak wspaniałych Patronów, których postawy i nauczanie są wezwaniem dla współczesnego człowieka. Modlitwy dziękczynne będziemy zanosić do Boga w modlitwie różańcowej i podczas Mszy świętych.
 • Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców a także Tydzień Wychowania. Ogarnijmy naszą modlitwą – w tych dniach w sposób szczególny – dzieci, młodzież , nauczycieli i wychowawców i katechetów.
 • W tym tygodniu w liturgii:
  – jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  – we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  – w środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża i jednocześnie Dzień Modlitw za Ukrainę. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o pokój w Ukrainie.
  – w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
  – w piątek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana,
  – w sobotę św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 • We wtorek, jak w każdy 13 dzień miesiąca nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej i Msza św. w intencjach dziękczynno–błagalnych.
 • Jak w każdą drugą niedzielę Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać za każdy gest solidarności z najuboższymi.
 • W przyszłą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny po raz siedemnasty przejdzie przez Warszawę: pod hasłem „Ślubuję Ci”. Zachęcamy do wzięcia udziału. Początek o godz. 11.00 na Placu Zamkowym.
 • Ważne dla rodziców uczniów klas VIII. Uczniów, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę (18 września) po Mszy św. wieczornej ok. 19.30.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Artur Ośka, którego polecamy w naszych modlitwach: wieczny odpoczynek

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień wszystkim życzymy Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. A solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.