• Przeżywamy dzisiaj 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” (por. Wj 10, 2)Życie staje się historią. Z orędzia Ojca św. Franciszka: „….W epoce, w której fałszerstwo ukazuje się jako coraz bardziej wyrafinowane i osiąga zastraszający poziom (deepfake), potrzebujemy mądrości, aby zebrać i stworzyć opowiadania piękne, prawdziwe, i dobre.  Potrzebujemy odwagi, aby odrzucić te fałszywe i złowrogie. Potrzebujemy cierpliwości i rozeznania, aby odkryć historie, które pomogą nam nie zagubić się pośród tylu dzisiejszych utrapień; historii, które postawią w świetle prawdę o tym, kim jesteśmy, także w niedostrzeganym, codziennym heroizmie…”
  • Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców a także Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Ogarnijmy naszą modlitwą – w tych dniach w sposób szczególny – dzieci, młodzież , nauczycieli i wychowawców i katechetów.
  • W tym tygodniu w liturgii: jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę wspomnienie świętych Korneliusz i Cypriana, w czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, w piątek święto św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży – modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  • Nabożeństwo Fatimska dzisiaj o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej i Msza św.
  • Jak w każdą drugą niedzielę Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać za każdy gest solidarności z najuboższymi.
  • W przyszłą niedzielę, 20 września zostanie poświęcona figura św. Michała Archanioła i kazania poświęcone nabożeństwu św. Michała.
  • Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Wspólnie brońmy rodziny”. Rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Zamkowym w warszawie.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Wanda Zakrzewska, którą polecamy w naszych modlitwach: wieczny odpoczynek

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.