• Przeżywamy dzisiaj 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego hasłem są słowa „«Prawda was wyzwoli» (J 8, 32). W swoim tegorocznym Orędziu Ojciec Święty zwraca uwagę na zjawisko fałszywych wiadomości i podkreśla znaczenie prawdy. Wyjaśnia: „Chciałbym w ten sposób przyczynić się do wspólnego starania o zapobieganie rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości oraz do odkrycia na nowo wartości zawodu dziennikarskiego, a także osobistej odpowiedzialności wszystkich za przekazywanie prawdy”.
  • Przypominamy o spotkaniu rodziców i dzieci z klas III przystępujących w tym roku do I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00.
  • Uwaga kandydaci do bierzmowania! – klasy III gimnazjalne  i VIII Szkoły Podstawowej  przypominamy o konieczności zapisania się na pierwszy etap przygotowań do sakramentu bierzmowania. Dla grupy starszej z II roku przygotowania do bierzmowania spotkanie dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.30.
  • Za tydzień 22 i 23 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasna Górę. W naszym kościele odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na każdej Mszy św. Prosimy o przyjście do kościoła w miarę możliwości oboje małżonków. Przypominamy, że organizowana jest z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Częstochowy 22 września w sobotę. Zapisy w zakrystii.
  • W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży – modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, katechetów i wychowawców, w czwartek św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, w piątek święto św. Mateusza Apostoła.
  • Pierwsze powakacyjne spotkanie biblijne jutro o godz. 19.15
  • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła w najbliższy wtorek o godz. 17.00.
  • Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej  na  spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu Sióstr przy ulicy Jasnej 2 w Zalesiu Dolnym. 
  • Zapraszamy do zainteresowania prasą religijną.

W  tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszka Oberda, Andrzej Szczepanek, Bogusława Jakubicz, Henryk Motyka i Felicja Jędrzejczyk, zmarłych polecamy naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy obfitego Bożego naszym Gościom i Parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej