​XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dziękujemy ks. Józefowi i wszystkim pielgrzymującym do Pieczysk na odpust za dzisiejszy trud drogi i za modlitwę w intencjach parafialnych.
 • Dzisiaj na Mszy św. o 11:30 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze. Módlmy się wzrost w mądrości i w wierze dla dzieci i Boże prowadzenie dla rodziców i nauczycieli. Natomiast absolwentów Platerówki zapraszamy na spotkanie do Biblioteki w Piasecznie 16 września na premierę książki o bogatej historii Sztandaru Szkoły, dodatkowo tego dnia w tym miejscu jest organizowany Festiwal Pięknej Książki. Więcej informacji znajdziemy na plakatach przy wyjściu z Kościoła.
 • W środę, jak w każdy 13 dzień miesiąca, nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej i Msza św. w przyniesionych przez nas intencjach.
 • Za tydzień 16 września organizowana jest jednodniowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach. W planach zwiedzanie Sandomierza, zamku Krzyżtopór. Są jeszcze wolne miejsca serdecznie zachęcamy, a zapisy w zakrystii.
 • W następną niedzielę na każdej mszy świętej będziemy gościć osoby z Legionu Maryi, przybliżą nam swój charyzmat i opowiedzą o swojej posłudze w naszej diecezji.
 • Ks. Bartosz organizuje Sobotnią Rodzinną Wyprawę Ministrantów. W planach między innymi Wizyta w Sanktuarium w Górze Kalwarii, zdobycie z przewodnikiem zamku w Czersku i wspólne biesiadowanie. Przy tej okazji dziękujemy Ministrantom za ich posługę i zapraszamy kandydatów do tej pięknej służby przy ołtarzu, a najbliższe spotkanie w sobotę o 11:00. Natomiast siostra Agnieszka zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania w scholi. Próby w niedzielę o 10:30 w salce przy kancelarii.
 • W tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  – w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  – w czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża,
  – w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
  – w sobotę wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.
 • Dziś możemy wesprzeć Parafialny Caritas. Sprawozdanie z ostatniego miesiąca jest umieszczone w gablocie Caritasu. Dziękujemy za przekazanie zmywarki i kuchenki gazowej, a także Panu Jarkowi, który podjął się wymalowania pomieszczeń Caritasu. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc materialną, a jeśli ktoś chciałby przekazać dary rzeczowe proszki do prania, czy inne artykuły chemiczne prosimy o kontakt z siostrą Małgorzatą.
 • Zachęcamy do lektury prasy. W Niedzieli specjalny dodatek na beatyfikację rodziny Ulmów. W Gościu Niedzielnym 100 stron na jubileusz 100-lecia tygodnika. Są do nabycia nowe numery Misyjnych Dróg, Listu do Pani, Małego Gościa, czy miesięcznika Różaniec.
 • ​W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Krzysztof Majewski, Jan Poniewierski, Małgorzata Szymczak, których polecamy w naszych modlitwach.

Na zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej naszej Patronki.