XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj chcielibyśmy serdecznie powitać w naszej Parafii siostrę Agnieszkę, która będzie uczyła w szkole podstawowej i przygotowywała dzieci do 1. Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 12 maja przyszłego roku.

  2. Dzisiaj na mszy św. o 11.30, poświęcimy przybory szkolne. Młodzież i Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na 18:30. A za tydzień na mszy o 11:30 będzie Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego Szkoły Podstawowej – Krauzówki. Zapraszamy szczególnie dzieci, rodziców i nauczycieli.

  3. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania kontynuujących przygotowanie rozpoczęte w zeszłym roku będzie za tydzień w niedzielę 10 września o 17:30 w salce katechetycznej na plebanii – wejście od strony kancelarii.

  4. W najbliższy czwartek spotkanie Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, módlmy się za kapłanów, dziękując za Eucharystię, które sprawują.

  5. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

  6. Za tydzień w niedzielę 10 września jest organizowana Piesza Pielgrzymka do Pieczysk na odpust. Zachęcamy do udziału. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 6.30, szczegóły na plakacie.

  7. Natomiast 16 września organizowana jest jednodniowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach. W planach zwiedzanie Sandomierza, czy zamku Krzyżtopór. Wyjazd o 5:30. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii, a szczegóły przy zapisie.

  8. Dziś możemy złożyć ofiary do puszki na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Warszawie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o posługującym w naszej Parafii Kleryku Arkadiuszu i o innych alumnach i wychowawcach z Seminarium.

  9. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć Parafialny Caritas, ale dziś możemy posłuchać małego sprawozdania z ostatniego miesiąca. Przygotowała je siostra Małgorzata. Napisała w liczbie mnogiej, ale powszechnie wiadomo, iż większość działań jest owocem jej posługi, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Na początku Parafialny Zespół Caritas bardzo serdecznie dziękuje za każde wsparcie modlitewne, czy materialne z okazji comiesięcznej kwesty.

Parafialny Zespół Caritas w ostatnim miesiącu zaangażował się w następujące prace:

– Zakupił żywność ze środków pozyskanych na kweście i przygotował tzw. wydawkę dla 45 osób,

– Odwiedził w ciągu miesiąca ponad 40 razy osoby chore i starsze, takie spotkania czasem trwają do 3 godzin

– Pomagał w robieniu zakupów osobie niewidomej,

– Organizował transport do lekarza osobom samotnym,

– Organizował pomoc fachowców do napraw domowych osobom niepełnosprawnym, chorym, czy samotnym,

– Przeprowadził rozmowy z osobami potrzebującymi,

– W sierpniu skończył koordynację 14 „kart biedronka” dla osób potrzebujących z Ukrainy,

– Dalej co miesiąc koordynuje 17 „kart biedronka” dla osób potrzebujących z parafii

– Przyjęto odzież i obuwie, które trafiły do potrzebujących.

W związku z zamknięciem w maju apteki, pomieszczenia zostały udostępnione dla Caritasu. Obecnie próbujemy je dostosować do podejmowanej posługi. Dlatego najbliższe nasze wyzwania i projekty to:

– wymalowanie pomieszczeń, doposażenie szczególnie kuchni: zmywarka, kuchenka gazowa z butlą (w dobrym stanie mile widziane),

– zbiórka ubrań, butów, koców, kołder w dobrym stanie, artykułów chemicznych – kontakt telefoniczny z s. Małgorzatą, nr w gablocie.

Zapraszamy nowych chętnych do pomocy w Parafialnym Zespole Caritas.

Na zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej naszej Patronki.