• Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dziękujemy za wolność naszej Ojczyzny i modlimy się w intencji poległych w latach 1939 – 1945. Msza św. w intencji poległych podczas wojny zostanie odprawiona w naszym kościele dzisiaj o godz. 18.30.
 • Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  Przed pójściem do szkoły spotykamy się w kościele na Mszy św.:
  Szkoła Podstawowa:  IV – VIII godz. 8.00, klasy pozostałe będą miały rozpoczęcie w szkole wspólną modlitwą i błogosławieństwem na nowy rok szkolny.
  Uczniów ze szkół średnich   zapraszamy do kościoła na Mszę św. wieczorną 18.30 (spowiedź od godz. 17.30).
  Pamiętajmy, że katecheza w szkole ma prowadzić do czynnego udziału dzieci i młodzieży w życiu religijnym Kościoła. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i przystępowanie do sakramentów świętych winny stanowić główną troskę rodziców w wychowaniu religijnym swoich dzieci. Bardzo liczymy na ścisłą współpracę rodziców z duszpasterstwem w naszej parafii.
 • Uwaga kandydaci do bierzmowania! Grupa starsza – spoytkamy się za tydzień 8 września na Mszy św. o godz. 18.30 i spotkaniu formacyjnym po Mszy św.
 • Za tydzień w niedzielę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). W tym dniu przypada odpust w parafii Pieczyska. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka piesza do Pieczysk. Wyruszamy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca spotkanie Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00. I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 , spowiedź 15 minut wcześniej – intencja tej Mszy św. za śp. ks. Ireneusza Jędryszka. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
 • Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 • Pielgrzymka do Torunia w sobotę 7 września. Druga pielgrzymka do Włocławka można się zapisywać w zakrystii. (W obliczu różnych wydarzeń godzących w wiarę chrześcijańską w naszej Ojczyźnie i na całym świecie została podjęta inicjatywa spotkania modlitewnego w blasku Krzyża Chrystusowego – 14 września).
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W  tygodniu odeszła do wieczności: Czesława Oktabowicz, którą polecamy naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek

 

Na dzisiejszy dzień i najbliższy tydzień życzymy naszym parafianom i wszystkim gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.