• Ostatni tydzień wakacji. Przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież w  ciągu tygodnia i w przyszłą niedzielę. Rodziców prosimy, aby zechcieli się włączyć w przygotowanie swoich dzieci do religijnego wejścia w nowy rok szkolny.
 • W tym tygodniu kalendarzy liturgicznym:
  – jutro święto św.  Bartłomieja w tym dniu wspominamy w modlitwie śp. ks. Kanonika Ireneusza Jędryszka w rocznicę jego święceń kapłańskich.
  – w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej , patronalne święto Pomocników Maryi Matki Kościoła
  – w piątek 28 sierpnia w naszej parafii przypada kolejna rocznica konsekracji świątyni. Pragniemy Bogu składać dziękczynienie za budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła. Będziemy też prosić o błogosławieństwo Boże dla wszystkich przybywających do naszej świątyni by się modlić i składać Bogu chwalę
  – w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • Za tydzień  dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o g. 16.
 • Możemy dzisiaj wesprzeć materialnie pracę apostolską ks. Bogusława Modrzejewskiego na Białorusi. Ks. Bogusław od 25  lat pracuje na Białorusi w parafii Świr a podczas wakacji pomaga w duszpasterstwie w naszej parafii. Przeżywamy wszyscy obecną sytuację narodu białoruskiego wspieramy modlitwą i ofiarą tamtejszy kościół.
 • Ks. Piotr kończy posługę duszpasterską w naszej parafii, został skierowany do parafii Opatrzności Bożej. Dziękujemy mu za jego gorliwą czteroletnią pracę w naszej parafii i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa na owocne podjęcie zadań jakie zostały mu wyznaczone przez przełożonych na nowej placówce.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W  tygodniu odeszła do wieczności: Stanisława Piliszek, którą polecamy naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek

 

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy obfitego Bożego naszym Gościom i Parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej