• Jutro  przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej – dziękujemy Bogu za pierwsze plony tegorocznych zbiorów i modlimy się o sprzyjającą  pogodę dla rolników i dla całej naszej Ojczyny, by nas Pan chronił przed klęską powodzi. Msze św. będą oprawiane jak według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone zioła i kwiaty.
  • Także w tym dniu obchodzić będziemy 102 rocznicę bitwy Warszawskiej – cudu nad Wisłą – dziękujemy za wolność naszej Ojczyzny i prosimy, byśmy z tej daniny krwi naszych ojców czerpali mądrość do budowania Polski sprawiedliwej, w której będą szanowane godność i prawa każdego człowieka.
  • Tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca nasza Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na ten cel. Serdecznie witamy Siostrę Małgorzatę Żabińska, która podejmie zadania apostolskie, które pełniła Siostra Bogusława: odwiedzanie osób starszych i chorych z naszej parafii i współpraca z Grupą Charytatywną i z naszym parafialnym Caritasem. Siostrze Małgorzacie życzymy, aby Bóg użyczał jej wiele łask i sił do owocnego  pełnienia powierzonych zadań i ogarniamy jej osobę naszą modlitwą.
  • Parafia w Pieczyskach zaprasza na  uroczystą Mszę Świętą odpustową  jutro o godz. 12:00. Bliższe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  • W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: dzisiaj św. Maksymiliana Kolbego, w środę św. Jacka i w sobotę św. Bernarda.
  • Prasa religijna, tygodniki – do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z nagraniem kolejnych ksiąg Pisma świętego.

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia a wszystkim gościom i parafianom życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.