• Dzisiaj dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o g. 16.00
  • Jutro będziemy przeżywać uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej patronalne święto Pomocników Maryi Matki Kościoła, w tym roku przypada jubileusz 50 lat istnienia tego Ruchu. Nasza parafialna Wspólnota Pomocników Matki Kościoła z ks. Leszkiem  wyrusza jutro na pielgrzymkę na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, chętni mogą się zgłaszać do zakrystii.
  • Ostatni tydzień wakacji. Przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież w  ciągu tygodnia i w przyszłą niedzielę. Rodziców prosimy, aby zechcieli się włączyć w przygotowanie swoich dzieci do religijnego wejścia w nowy rok szkolny.
  • W najbliższy wtorek, 28 sierpnia w naszej parafii przypada kolejna rocznica konsekracji świątyni. Pragniemy Bogu składać dziękczynienie za budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła. Będziemy też prosić o błogosławieństwo Boże dla wszystkich przybywających do naszej świątyni by się modlić i składać Bogu chwalę
  • Za tydzień w niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II  wojny światowej. Polecamy miłosierdziu Bożemu poległych w obronie Ojczyzny. Msza św. w intencji poległych w latach 1939 – 1945 zostanie odprawiona w naszym kościele  o godz. 18.30.
  • Jest organizowana pielgrzymka do Pieczysk z racji odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wyruszamy sprzed naszego kościoła o godz. 6.00 za dwa tygodnie 8 września.
  • Możemy dzisiaj wesprzeć materialnie pracę apostolską ks. Bogusława Modrzejewskiego na Białorusi. Ks. Bogusław od 23  lat pracuje na Białorusi w parafii Świr a podczas wakacji pomaga w duszpasterstwie w naszej parafii.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W  tygodniu odeszła do wieczności: Leokadia Drachal, którą polecamy naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek

 

Na dzisiejszy dzień i najbliższy tydzień życzymy naszym parafianom i wszystkim gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.