• Obchodzimy dzisiaj 77  rocznica wybuchu Postania Warszawskiego. W naszych modlitwach polecamy poległych Powstańców i ludność Warszawy. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest szczególnym czasem pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych w naszej Ojczyźnie – dlatego po raz kolejny jesteśmy zachęcani do zachowania abstynencji od spożywania alkoholu w tym miesiącu.
  • Jutro można uzyskać w kościołach parafialnych odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy pańskiej oraz Wyznania Wiary, stan łaski lub sakramentalna spowiedź i przystąpienie do komunii św., modlitwa wg. intencji Ojca św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu..
  • W tym tygodniu: pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy w intencji kapłanów- Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – o godz. 18.00.
    Pierwszy piątek miesiąca, chorych odwiedzimy przed południem, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 14.40 i od 17.30 przed Mszą św. wieczorną. Prosimy o wcześniejsze przyjście do spowiedzi,  by nie tworzyć kolejki bezpośrednio przed Mszą św. i wyspowiadać się w ciszy i skupieniu.
  • W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienia Pańskiego.
  • Pod hasłem „Józef Mąż Maryi” 6 sierpnia wyruszy na Jasną Górę ze stołecznego sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza, nazywana „paulińską”. Pątnicy pójdą w 22 autonomicznych grupach – po 300 osób w każdej, nie wliczając zaszczepionych. Zapisy na pielgrzymkę odbędą się w kancelarii 4 i 5 sierpnia w kancelarii parafialnej przy kościele św. Anny w Piasecznie w godzinach 12.00 – 20.00.
  • Zachęcamy do lektury prasy religijnej:

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Kazimiera Podsiadła, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.