• W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie  św. Joachima i Anny, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom, których ogarniamy naszą modlitwą. Papież Franciszek napisał do wiernych: „To na nas, dziadkach i osobach starszych, spoczywa wielka odpowiedzialność: nauczyć ludzi naszych czasów patrzeć na innych tak, jak my patrzymy na nasze wnuki, czule i z wyrozumiałością. Możemy dziś być nauczycielami pokojowego, wrażliwego na najsłabszych stylu życia. #dziadkowie, w piątek wspomnienie św. Marty
  • Za tydzień  w ostatnią niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00
  • Jak wiemy polscy misjonarze pracują obecnie prawie w 100 krajach świata.  Niezbędne w ich pracy są środki transportu, które  zapewniają im docieranie do odległych stacji misyjnych, do transportu osób chorych i słabych, a w razie konfliktów zapewniają możliwość ewakuacji. Środki na ten cel gromadzi   Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. W Polsce organizuje ona co roku Akcję św. Krzysztof. Akcja ta jest prośbą do użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za szczęśliwą i bezwypadkową jazdę złożyli  ofiarę w wysokości 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki przy prasie religijnej.
  • Pragniemy poinformować, że Siostra Bogusława zostaje skierowana przez swoich przełożonych na nową placówkę. Dziękujemy Siostrze za ofiarną posługę wśród chorych i w naszym Caritasie. Życzymy Jej obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w nowych zadaniach jakie zostaną jej powierzone.
  • Natomiast za tydzień będziemy gościć znaną nam siostrę Nazariuszę z Among Mbangu w Kamerunie, gdzie pracuje od wielu lat jako pielęgniarka.
  • Zachęcamy do zainteresowania się nowymi tygodnikami i miesięcznikami religijnymi.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Kaska i Stanisława Osypiuk, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.