Apel metropolity warszawskiego dotyczący szczepień przeciw COVID-19

 

6 LIPCA 2021

Ks. Kardynał Kazimierza Nycza, metropolita warszawski, skierował pismo do proboszczów Archidiecezji Warszawskiej w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19.

Czcigodny Księże Proboszczu,

przesyłam do wiadomości list Wojewody Mazowieckiego – Pana Konstantego Radziwiłła w sprawie szczepień przeciw COVID – 19. Prośba jest słuszna i poważna, bowiem wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego. Sam nawiązałem do tego w kazaniu na Boże Ciało, bo uważam, że to jest obowiązek Kościoła. Dlatego proponuję, by Księża Proboszczowie Księża duszpasterze zachęcali do tej społecznej odpowiedzialności tymi lub podobnymi słowami:

W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie o dbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 15.00 do Mszy św. wieczornej.
  • W najbliższy wtorek 13 dzień miesiąca kolejne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek o godz. 17.30: modlitwa różańcowa,  procesja wokół kościoła i Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych (karteczki z wypisanymi intencjami możemy składać do puszki na stoliku przy prasie religijnej)
  • Grupa Charytatywna przyjmuje dzisiaj ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Dziękujemy za pomoc dla potrzebujących i solidarność z ubogimi.  Bóg zapłać.
  • W tym tygodniu będziemy odchodzić wspomnienia liturgiczne:  w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu, we wtorek świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawentury, w piątek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • Przypominamy, że kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna we wtorek, czwartek i w sobotę.
  • Zachęcamy do zainteresowania się nowymi tygodnikami  religijnymi

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i  opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.