• Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca grupa charytatywna – Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary na potrzebujących naszej parafii. Ofiary możemy składać do puszki pod chórem.
  • W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy; we środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, a w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury.
  • W czwartek przypada 13.07: nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 17.30. Intencje do MB Fatimskiej i ofiary można wrzucać do skrzynki obok prasy katolickiej. O 18.30 Msza w tych intencjach.
  • W przyszłą niedzielę – 16.07 mamy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Na Mszy o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę możliwe będzie uroczyste przyjęcie Szkaplerza karmelitańskiego. Przygotowanie do przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej – we czwartek 13.07, na Mszy o godzinie 18.30.
  • Są 3 wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Rozewia k. Jastrzębiej Góry, który odbywa się w dniach 28.07 – 6.08. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Maciejem.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności opatrzona Św. Sakramentami: śp. Urszula Kucińska. Zmarłą polecamy w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek …

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – najlepsze życzenia.