• Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, na którą zapraszamy w sposób szczególny Wspólnoty Różańcowe. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić o dobre i owocne przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • W tym tygodniu  w liturgii przeżywamy jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła najlepsze życzenia składamy wszystkim solenizantom a wśród nich ks. Piotrowi i naszemu organiście p. Pawłowi Gindzie dziękując im  za ich posługę w naszej parafii. Z racji  uroczystości Apostołów osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca św. lub Biskupa mogą w tym dniu otrzymać odpust zupełnym pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  • Dzisiaj poświęcenie pojazdów przed wyjazdem na wakacje. Pojazdy będziemy święcić po zakończeniu każdej Mszy świętej. Modlitwa poświęcenia i następnie przejeżdżamy przed kościołem i wokół plebanii do ul. Modrzewiowej w kierunku Bukowej.
  • W najbliższy czwartek, pierwszy  miesiąca – modlitwy w intencji kapłanów – Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00, w piątek  dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od godz. 15.45, w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Rozpoczęły się wakacje. Starajmy się je dobrze wykorzystać na odpoczynek, pogłębienie relacji rodzinnych, a także na odnowienie i umocnienie naszej wiary. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  • W czasie wakacji kancelaria będzie czynna we wtorek, czwartek i sobotę.
  • Pomoc dla rodziny z Syrii w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” – puszka na stoliku przy prasie religijnej. W imieniu tej rodziny, której pomagamy „Bóg zapłać.
  • Są nowe tygodniki. Jest nowy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Na stoliku jest także jest do nabycia książeczka o Ks. Prymasie.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Witold Kowalski, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek..

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.