• Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa  o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu w piątek zakończenie roku szkolnego. Z powodu pandemii uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkole odbywać się będzie w różnych godzinach, w związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież na  Msze św. kończącego rok szkolny o godz. 8.00 i 18.30. Prosimy rodziców o zainteresowanie się i dopilnowanie, aby dzieci zakończyły rok szkolny modlitwą dziękczynną w kościele. Pamiętajmy także o niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek udajemy się na wakacyjny odpoczynek.
  • Za tydzień  odbędzie się poświęcenie pojazdów przed wyjazdem na wakacje.
  • W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca – dodatkowa M sza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
  • Możemy wspomóc rodzinę w Syrii – jest to jednorazowa pomoc – poza naszą stała pomocą w ramach programu „Rodzina Rodzinie. Historia owdowiałej matki i syna, dziś dorosłego mężczyzny, którzy wycierpieli wiele: trafili do niewoli dżihadystów, zmuszano ich do przejścia na islam, skazano na śmierć. Ocaleli wskutek szczęśliwego zbiegu okoliczności i przetrwali w rodzinnej Bartali (chrześcijańskie miasto położone na wschód od Mosulu w prowincji Niniwa). Teraz wiodą tam bardzo skromne życie: syn utrzymuje ich z dorywczej pracy, matka poważnie choruje. Chcemy zebrać na pomoc dla tej rodziny z przeznaczeniem na remont domu i pokrycie kosztów leczenia wdowy. Ofiary na ten cel można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła (można zabrać książkę, która jest przygotowana dla tych, którzy włączą się w te pomoc).
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesław Faderewski, Marcin Krawczyk i Anna Glinicka, zmarłych  polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.