• Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 odprawiane są nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Zakończenie oktawy w najbliższy czwartek
  • W tym tygodniu w liturgii przeżywamy jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas post – także w piątek ogarniamy modlitwą śp. ks. Kanonika Ireneusz Jędryszka z racji jego imienin; w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła najlepsze życzenia składamy wszystkim solenizantom a wśród nich ks. Piotrowi i naszemu organiście p. Pawłowi Gindzie dziękując im za ich posługę w naszej parafii.
    Z racji  uroczystości Apostołów osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca św. lub Biskupa mogą w tym dniu otrzymać odpust zupełnym pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  • Dzisiaj poświęcenie pojazdów przed wyjazdem na wakacje. Pojazdy będziemy święcić po zakończeniu każdej Mszy świętej. Modlitwa poświęcenia i następnie przejeżdżamy przed kościołem i wokół plebanii do ul. Modrzewiowej w kierunku Bukowej.
  • Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce – decyzją biskupów – po każdej Mszy św. zostaną odśpiewane suplikacje„ Święty Boże, Święty Mocny”…Będzie to modlitwa wynagradzająca – ekspiacja – za świętokradztwa i profanacje które miały miejsca w naszym kraju. W naszej tradycji religijnej suplikacje śpiewane są w okresach klęsk żywiołowych, nieszczęść narodowych, a także jako modlitwa wynagradzająca za zachowania bluźniercze.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Jest nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Józef Wąsik, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek..

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.