• Dzisiaj wszyscy jesteśmy bardzo mocno dotknięci tym, co się dzieje na Ukrainie. Rozpoczynamy Wielki Post będziemy starali się przeżyć ten czas  pod znakiem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Włączmy się w tę wspólną modlitwę, w tę wspólną prośbę o to, by groźba wojny nie rozprzestrzeniała się jeszcze bardziej, i aby ci wszyscy, którzy mają takie zakusy, aby zniszczyć drugiego człowieka w imię swoich własnych interesów – opamiętali się; by Europa nie została po raz kolejny pogrążona w tak dramatycznym konflikcie, którego owocem może być tylko śmierć i zniszczenie. O to Boga prośmy, w tej intencji się módlmy  napisał rzecznik Episkopatu Polski.
 • Ofiary na pomoc dla Ukrainy możemy składać do puszki na stoliku przy prasie religijnej.
 • Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00
 • W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, dodatkowe Msze św. o godz. 10.00 i 17.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I  Niedzieli Wielkiego Postu.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  – Gorzkie Żale z nauką pasyjną: niedziela o godz. 17.45
  – Droga Krzyżowa: piątek – dla dzieci o godz.17.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok.19.00
 • W kościele w Polsce rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na jego hasło wybrano słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło, które w roku 2022 będzie nas inspirowało i mobilizowało do pracy w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; modlitwy w intencji kapłanów Misja św. Teresy od dzieciątka Jezus o godz. 18.00; w piątek chorych odwiedzimy przed południem, spowiedź od godz. 17.00; w sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30.
 • W czwartek 3 marca przypada kolejna rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie a w piątek dzień imienin naszego Pasterza, którego w tych dniach w sposób szczególny ogarnijmy naszą modlitwą.
 • Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium w Warszawie.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Maciejewska, Witold Skalski i Piotr Kaczmarczyk, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

Naszym Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką i w stawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.