• W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00 i 18.30 oraz dodatkowe Msze św. o godz. 10.00 i 17.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 • Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I  Niedzieli Wielkiego Postu.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  Gorzkie Żale z nauką pasyjną: niedziela o godz. 17.45.
  Droga Krzyżowa: piątek – dla dzieci o godz.17.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok.19.00
 • W Kościele w Polsce rozpoczyna się 52 Tydzień Trzeźwości Narodu pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Wydarzenie potrwa od dzisiejszej niedzieli do soboty 9 marca. Jest to też ważny etap w realizacji Narodowego Programu Trzeźwości. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, czyli za ich trzeźwe myślenie, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach”… „Jakże często młodzi ludzie stają się niewolnikami świata elektroniki i Internetu. Nie wyobrażają sobie życia bez smarfonów i aplikacji, z których korzystają właściwie nieustannie. Stają się zakładnikami świata gier i portali, narkotyków i tytoniu. Jednak w największym stopniu są ofiarami alkoholu”
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; modlitwy w intencji kapłanów Misja św. Teresy od dzieciątka Jezus o godz. 18.00.
 • Dzisiaj przypada 12 rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Jutro dzień imienin naszego Pasterza, którego w tych dniach w sposób szczególny ogarnijmy naszą modlitwą.
 • Rekolekcje wielkopostne: Za dwa tygodnie 17 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym dniu także spotkanie dzieci, które przystępuję do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 13.00, a nie jak wcześniej podano 10 marca.
 • Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium w Warszawie.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną

W minionym tygodniu odeszły do wieczności sp. Halina Skrzypek i Grażyna Taraszewska; zmarłe  polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych