• Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem gościmy dzisiaj przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.
  • We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  • W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od tego nałogu. W naszej parafii działa Grupa AA dla mężczyzn i kobiet. Spotkania są w każdy piątek o godz. 19.00 w salce w plebanii.
  •  Grupa Charytatywna  zwraca się z prośba o przekazywanie 1% podatku na Caritas. Dzięki temu będziemy mogli zdobywać środki potrzebne na pomoc ubogim, którym systematycznie staramy się pomagać. Formularze znajdują się na stoliku po prawej stronie przy wyjściu z kościoła.
  • Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
  • Prasa religijna, prosimy o zainteresowanie.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz dawny parafianin: Witold Łazarczyk, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

Naszym Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką i w stawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.