• W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00 i 18.30 i dodatkowa Msze św. o godz. 10.00 i 17.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I  Niedzieli Wielkiego Postu.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
    Gorzkie Żale z nauką pasyjną: niedziela o godz. 17.45
    Droga Krzyżowa: piątek – dla dzieci o godz.17.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok.19.00
  • W Kościele w Polsce rozpoczyna się 53 Tydzień Trzeźwości Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wielkim apostołem tej sprawy był kard. Stefan Wyszyński – wkrótce beatyfikowany. Wydarzenie potrwa od dzisiejszej niedzieli do soboty 29 lutego. Zachęcamy by chętni wpisywali się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W ten zewnętrzny sposób będziemy mogli wyrazić nasze duchowe wsparcie dla osób zniewolonych nałogiem i dla rodzin cierpiących z tego powodu.
  • Dzisiaj dodatkowa Msza. św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
  • W najbliższy piątek 28 lutego modlitewne przygotowanie do uroczystości beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego: modlitwa różańcowa w kaplicy o godz. 17.30, następnie uroczysta Msza św. z kazaniem i Droga Krzyżowa. Zapraszamy do licznego udziału.
  • Osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do tej pory do sakramentu bierzmowania mogą się zgłaszać do zakrystii, aby się zapisać na przygotowanie. Chodzi o osoby poza szkolne, które pragną przyjąć sakrament w tym roku.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną

Naszym Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką i w stawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.